זהבה בן-הפעם
זהבה בן-הפעם, רדיו קליק לים התיכון

זהבה בן-הפעם

zehava-ben-hapaam
מילים: גל שריג ולירון בן שמעון | לחן: רועי ברקוביץ' ושי רביזדה | עיבוד והפקה מוזיקלית: חן מצגר – אדר

"קול אישה" הוא פרויקט מוזיקלי חברתי לקידום עוצמה נשית אשר יוצא לדרך השבוע, יום האישה הבינלאומי 2015 ויורכב משירים שיבוצעו ע"י מיטב הזמרות בישראל, ביניהן: ריקי גל, רותי נבון, זהבה בן, סי היימן, רבקה זוהר ועוד.

את הפרויקט יזמו המוזיקאים רועי ברקוביץ' ולירון בן שמעון בשיתוף ארגון ויצו – למען קידום הנשים בישראל.

השירים בפרויקט יעסקו בנושאים הקשורים בכוחן של נשים מזוויות שונות, ומטרתו לעורר השראה בקרב נשים לממש את שאיפותיהן ולהוביל, למי שחפצה בכך, שינוי בחייה. בנוסף, מטרת הפרויקט לעודד יצירה נשית ולתת במה לנשים יוצרות בעולם המוסיקה.

השירים ייחשפו בהדרגה ויציפו סוגיות אישיות וחברתיות בתחום מעמד האישה, כגון יציאה ממשברים, אלימות במשפחה, מקומה של האישה במרחב הציבורי והפוליטי ועוד. ייחודיותו, בשילוב העשייה האמנותית עם פרויקטים חברתיים של ויצו.

בכתיבת השירים, לוקחות חלק נשים שהתגברו על קשיים ומצוקות, ובהמשך תשולבנה נשים מובילות נוספות מתחומים חברתיים שונים. הזמרות המבצעות תרמו גם הן מכישרונן ומעולמן בכתיבת שירים לפרויקט.

"מדובר בעיניי בשיר מרגש ואישי שהתחברתי אליו ממקום של אישה שמספרת סיפור באמצעות השיר לנשים ולנערות שעוברות חוויות לא קלות בחייהן. התקווה שלי שדרך השיר הזה אוכל להצמיח אור ותקווה לכל אותן נשים. " (זהבה בן)

כתיבת תגובה